Wbrew pozorom depresja nie jest jedyną chorobą, z którą należy zwrócić się po pomoc do psychologa. Jeśli zmagasz się z codziennym stresem lub wydarzyło się coś strasznego w twoim życiu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby udać się na psychoterapię do specjalisty Tomasza Mochalskiego ze Zgierza i przywrócić swoje myśli i działanie na odpowiednie tory sprzed miesięcy czy lat. Sprawdź jakie zaburzenia możesz leczyć przy pomocy terapii.

Z czym możesz udać się do psychologa?

Niezależnie od tego, co przeczytałeś w internecie o tym kiedy warto, a kiedy nie powinno się udać do psychologa, masz prawo iść nawet z najmniejszym problemem. Bowiem ocena jego skali jest bardzo subiektywna i nikt nie powinien jej oceniać. Jeśli czujesz, że coś cię przygnębia lub przytłacza, warto skonsultować to ze specjalistą.

Oczywiste jest to, że zmagając się z większymi problemami i zaburzeniami, opłaca się udać do psychoterapeuty po pomoc, aby przywrócić nasze życie na właściwe tory i zmienić zasadę myślenia. Nauczyć się żyć na nowo po większej tragedii w życiu nie jest łatwe, w tym może wesprzeć właśnie psycholog Tomasz Mochalski ze Zgierza.

Jeśli na co dzień zmagasz się ze stresem lub czujesz, że nie masz do niczego motywacji, a to, co kiedyś sprawiało ci przyjemność, teraz nie ma dla ciebie żadnego sensu, jest to kolejna wskazówka, żeby przepracować to na terapii.

Jak wygląda psychoterapia u psychologa Tomasza Mochalskiego w Zgierzu?

W zależności od diagnozy terapia może trwać kilka lat, ale nie musi. Czasami danemu pacjentowi wystarczy kilka spotkań, po których już sam będzie wiedział, jak podejść i pracować nad własnym problemem.

Na samym początku warto jednak poświęcić minimum trzy wizyty, które pozwolą na określenie działania. Po tym czasie zaczyna się terapia oparta na jednym z wybranych nurtów psychologicznych. Z czasem zauważysz, że tych spotkań będziesz potrzebował mniej, wtedy to znak, że jest coraz lepiej, o czym będzie świadczyć również twoje samopoczucie. Daj sobie szansę na lepsze i zdrowsze życie, udając się do specjalisty.