Psychoterapia Zgierz

Psychoterapia Zgierz

Szukasz Psychoterapii w Zgierzu ?

Psychoterapia stosowana w pracowni psychologicznej Tomasza Mochalskiego ze Zgierza jest jedną z wielu metod leczenia zaburzeń i schorzeń pacjentów, które mają swoje podłoże w ludzkiej psychice. Te jednak potrafią bardzo różnić się od siebie rodzaje, a przede wszystkim stopniem. Nie ma więc możliwości stosowania jednej metody na wszystkie problemy. Wszystkie łączy jednak jedno: bezpośredni kontakt z pacjentem.

Kim jest psychoterapeuta Tomasz Mochalski ze Zgierza ?

Psychoterapeuta to tak zwany zawód niezależny, który podlega pod dziedzinę psychologii. Takie określenie bierze się z faktu, że metodę leczenia, jaką jest psychoterapia, w Polsce nie reguluje ustawa (tak jak to ma miejsce w przypadku psychologii czy psychiatrii).

Aby móc pracować w tym zawodzie, należy ukończyć studia kierunkowe lub specjalny kurs dopuszczony przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne albo Polskie Towarzystwo Psychologiczne, którego potwierdzeniem będzie odpowiedni dyplom. Co więcej, taka osoba musi odbyć staż kliniczny, a także ukończyć własną psychoterapię.

Psychoterapeuta Mochalski leczy zaburzenia i problemy natury psychicznej, a także stosuje odpowiednią profilaktykę. Metody wykorzystywane w tym zawodzie opierają się o szczególną relację tworzoną z pacjentem, a także o kodeks etyczny.

Na czym polega psychoterapia w Zgierzu u psychologa Mochalskiego ?

Psychoterapia to zbiór metod leczniczych, które mają na celu niwelowanie zaburzeń oraz innych problemów o podłożu psychologicznym. Głównym założeniem psychoterapii jest leczenie poprzez wnikliwą rozmowę, dzięki której terapeuta między innymi pomaga pacjentowi zrozumieć, jakie jest źródło jego problemu.

Psychoterapia może być główną metodą leczenia, ale może być też dodatkiem, na przykład w przypadku ciężkich zaburzeń, które wymagają podawania specjalistycznych leków. Co więcej, może się odbywać indywidualnie lub w grupach. Osoba, która potrzebuje pomocy, może sama wybrać, jaka forma leczenia bardziej jej odpowiada.

W gabinecie takim jak Tomasza Mochalskiego istotnym elementem terapii jest również rozwój własnej osobowości, spojrzenie w głąb siebie i zrozumienie istoty problemów, z jakimi się zmagamy.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Mieszkańcy Zgierza czy okolic Zgierza miewają opory przed przyznawaniem się do swoich słabości, ale to wcale nie jest dobra cecha. Każdy miewa gorsze chwile, złe dni, a nawet całe miesiące – nie trzeba zmagać się z tym wszystkim samodzielnie, naprawdę warto skorzystać z pomocy!

Psychoterapeuta to osoba z zewnątrz. Ktoś, kto może się okazać bardzo dobrym słuchaczem. Ktoś, kto spojrzy na problem z szerszej perspektywy i będzie mógł znaleźć jego źródło. Ktoś, kto nie ocenia swojego pacjenta, a jedynie służy mu radą.

Z pomocy psychoterapeuty Mochalskiego warto skorzystać również dlatego, że psychika ludzka bywa nadwrażliwa i delikatna – zły nastrój utrzymujący się przez długi czas może się przerodzić w poważną chorobę, dlatego nie można ignorować takich sygnałów.