Terapia dla par to często ostateczny krok, na który decydują się pary, zmagające się z jakimś problem, z którym nie są w stanie sobie sami poradzić. Spotkania odbywające się podczas terapii (indywidualne lub w parze) pozwalają na odnalezienie wspólnego języka, dzięki czemu związek odżywa na nowo. Na czym polega terapia dla par w Zgierzu? O tym w dzisiejszym artykule.

Terapia dla par w Zgierzu – na czym polega?

Terapia dla par w Zgierzu u psychologa Tomasza Mochalskiego składa się z kilkunastu spotkań ze specjalistą, podczas których głównym punktem jest rozmowa. Na takich spotkaniach, indywidualnych czy w parach, poddaje się analizie sytuację między nimi, dzięki czemu możliwe jest znalezienie ewentualnych błędów w relacji dwojga osób. Cała terapia polega na przepracowaniu wszystkich problemów, które pojawiły się w związku – tych, które miały miejsce, a także te aktualne.

W każdym związku z czasem pojawiają się kryzysy. Pojawiają się one naprawdę z przeróżnych powodów – zbyt duże skupienie się na pracy czy zwyczajne znudzenie rutyną – to jedynie niektóre z najczęstszych powodów. Na profesjonalną terapię dla par możemy liczyć w Gabinecie Psychoterapii Tomasza Mochalskiego w Zgierzu, który mieści się w Gorzowie Wielkopolskim.

Takie problemy, jak utrata zdolności komunikacji, ucieczka od narastających problemów, czy brak szacunku, praktycznie zawsze prowadzą do powstania konfliktów między partnerami i zachwiania fundamentów związku.Zwłaszcza jeśli sytuacja jest nie do opanowania, warto skorzystać z pomocy specjalisty – psychoterapeuty, dzięki czemu damy sobie szansę na lepsze jutro.

Kiedy warto udać się na terapię dla par w Zgierzu?

Jeśli czujemy, że problemy w związku nas przerastają, a negatywne emocje biorą górę – to znak, że coś jest nie tak. To także moment, kiedy warto zastanowić się nad terapią dla par, zwłaszcza wtedy, kiedy przestajemy potrafić się ze sobą komunikować.

Terapia dla par polega na kilkunastu spotkaniach ze specjalistą, który przyjrzy się bliżej naszemu problemowi – obserwuje dialog między partnerami oraz “wyłapuje” szczegóły, które mogą być niewidoczne dla tych dwóch osób. Można powiedzieć, że psychoterapeuta jest pewnego rodzaju moderatorem ich komunikacjiGrunt to znalezienie oraz zrozumienie samego źródła problemów, a także praca nad nimi przez – co ważne – oboje partnerów.

Podsumowując, jak widzimy, terapia dla par to naprawdę dobre rozwiązanie w kryzysowych – lecz nie tylko – sytuacjach. Nikt nie mówi, że odbudowanie więzi i pohamowanie złych emocji jest łatwe i zajmuje mało czasu – efekt jest jednak wart wysiłku i poświęcenia. Zazwyczaj terapie dla par kończą się pomyślnie, co jeszcze bardziej przekonuje do tego, że warto z nich korzystać.