Jako zawodowy kierowca, operator maszyn budowlanych lub pracownik wysokościowy wiele godzin spędzasz w pracy, gdzie wymagane są skupienie i zachowanie koncentracji. Niejednokrotnie musisz także mierzyć się ze stresującymi sytuacjami. Dlatego tak ważne są badania psychologiczne, które pozwalają określić Twoje predyspozycje i przewidzieć zachowanie. W Gabinecie Badań Psychologicznych Tomasza Mochalskiego w Zgierzu wykonasz je szybko, sprawnie i unikniesz długich kolejek.

Na czym polegają badania psychologiczne?

Operatorzy wózków widłowych, a także suwnic i innych maszyn budowlanych zobowiązani są przed podjęciem pracy i według zaleceń lekarza przeprowadzać badania psychologiczne. Kierowcy zawodowi muszą je wykonywać do 60. roku życia co 5 lat. Testy mają na celu poznanie Twoich predyspozycji i motywacji do przejawiania bezpiecznych zachowań, a także określić skłonności do ryzyka, równowagę emocjonalną i odporność na sytuacje stresowe. Konieczne jest również ustalenie zdolności do oceny sytuacji, utrzymania koncentracji oraz czasu i tempa reakcji.

Na początku przeprowadzany jest wywiad z psychologiem, podczas którego mogą paść pytania o Twoje dotychczasowe doświadczenia, trudne sytuacje w pracy, z jakimi przyszło Ci się zmierzyć, wypadki lub mandaty. Kolejny etap topisemne testy psychologiczne pozwalające zbadać cechy Twojej osobowości, które mogą wpływać na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu lub obsługę maszyn. Testy aparaturowe to już ostatnie z zadań. Dzięki nim możliwa jest ocena Twojej sprawności psychomotorycznej, koncentracji i koordynacji wzrokowo-ruchowej. W Gabinecie Badań Psychologicznych Tomasza Mochalskiego w Zgierzu jest również ciemnia, w której z powodzeniem można zbadać widzenie zmierzchowe i wrażliwość na olśnienie. Po zapoznaniu się ze wszystkimi wynikami psycholog wystawia orzeczenie poświadczające Twoje możliwości i zdolności do pracy.

Gdzie wykonać badania psychologiczne w Zgierzu?

W Zgierzu, w województwie łódzkim okresowe testy dla kierowców zawodowych i operatorów maszyn budowlanych wykonasz w Gabinecie Badań Psychologicznych prowadzonym przez doświadczoną psycholog Tomasza Mochalskiego. Wybierając to miejsce, możesz oczekiwać pełnego profesjonalizmu, spokojnej atmosfery i ustalenia terminu w dogodnym dla Ciebie czasie. Możliwe jest umówienie badania nawet na następny dzień, a jeśli nie jesteś w stanie poddać się testom w tygodniu, możesz skorzystać z wizyty w weekend. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu czas potrzebny na przeprowadzenie badania został skrócony, więc nie musisz obawiać się długich godzin spędzonych w gabinecie. Decydując się na usługi Tomasza Mochalskiego w Zgierzu, możesz oczekiwać poszanowania Twojego czasu i przeprowadzenia badań bez dodatkowego stresu.