Badania psychologiczne są niezbędne w wielu różnych sytuacjach – musi je przejść nie tylko kandydat na policjanta, ale także na przykład przyszły operator ciężkiego sprzętu budowlanego. Jak przebiegają takie badania? Czy należy się do nich przygotować? I gdzie możemy się zgłosić, jeśli pracodawca zleci nam ich wykonanie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdują się w artykule.

Po co wykonuje się badania psychologiczne w pracowni psychologa Tomasza Mochalskiego w Zgierzu?

Badania psychologiczne w przypadku niektórych zawodów są obowiązkowe ze względu na zagrożenia związane z wykonywaniem danej pracy. Tak jak lekarz medycyny pracy sprawdza, czy nasze ciało nadaje się do pełnienia konkretnych obowiązków, tak i psycholog upewnia się, czy nasza psychika jest zdrowa i gotowa do podjęcia stawianych przed nami wyzwań. Takie badanie to nic strasznego – nie ma się czym stresować. Badanie nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań, ważne, żebyśmy przyszli na nie wypoczęci i w pełni sił – najlepiej po dobrym i zdrowym śniadaniu. Przez cały czas badania będzie nam towarzyszyć psycholog, który będzie nas obserwować i tłumaczyć zadania, gdyby były dla nas niezrozumiałe. W ramach badań psychologicznych dla kierowców i operatorów sprzętu budowlanego i innych maszyn sprawdzana jest przede wszystkim koncentracja, spostrzegawczość i podzielność uwagi. Poza tym test ma wykazać zdolność do logicznego myślenia, temperament, inteligencję emocjonalną i czas potrzebny na reakcję u badanego. Badanie obejmuje także koordynację wzrokowo-ruchową.

W dobrych rękach

Badanie psychologiczne do pracy warto przeprowadzić w sprawdzonej pracowni psychologicznej, takiej jak pracownia psychologiczna Tomasza Mochalskiego w Zgierzu, specjalizującej się w prowadzeniu tego rodzaju testów dla kierowców i nie tylko.

Najważniejszym zadaniem naszej pracowni jest prowadzenie badań psychologicznych dla kierowców. Poza tym prowadzimy też badania medycyny pracy oraz badania psychologiczne na posiadanie broni. Swoją ofertę kierujemy jednak przede wszystkim do kierowców ciężarówek, innych kierowców zawodowych, a także pracowników budowlanych, elektryków, sprzątaczek, operatorów sprzętu takiego jak koparki, ładowarki, suwnice, walce, a także magazynierów, osób pracujących na morzu oraz osób, które mają do czynienia w pracy z chemikaliami – mówi właściciel pracowni.

Pracownicy takiej firmy to osoby z odpowiednim doświadczeniem i wykształceniem, pozwalającym na prowadzenie badań psychologicznych sprawnie i zgodnie z prawem. Dzięki temu testy psychologiczne odbywają się szybko i bez zbędnych nerwów.